  • C1206C470FCGAC7800
C1206C470FCGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C470FCGAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C470FCGAC7800
Package:
1206
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 1% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C470FCGAC7800
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Wraparound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.0922mm