  • C1206C470J5GAC7210
C1206C470J5GAC7210
advertisement
Manufacturer No:
C1206C470J5GAC7210
HK JDW NO:
417-C1206C470J5GAC7210
Package:
1206
Description:
47pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C470J5GAC7210
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 13 Inch
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    880μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm