  • C1206C475K8PAC7025
C1206C475K8PAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C1206C475K8PAC7025
HK JDW NO:
417-C1206C475K8PAC7025
Package:
1206
Datasheet:
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206C475K8PAC7025
    Select All
  • Contact Material
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm