  • C1206C475M5RAC7800
C1206C475M5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C475M5RAC7800
HK JDW NO:
417-C1206C475M5RAC7800
Description:
SMD Comm X7R 4.7μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 10865
Step5Bar-code shipping tag
C1206C475M5RAC7800
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm