  • C1206C821KGRAC7800
C1206C821KGRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206C821KGRAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1206C821KGRAC7800
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
SMD Comm X7R HV 820pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8344
Step5Bar-code shipping tag
C1206C821KGRAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R HV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm