  • C1206N103K1XMHTM
C1206N103K1XMHTM
advertisement
Manufacturer No:
C1206N103K1XMHTM
HK JDW NO:
417-C1206N103K1XMHTM
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206N103K1XMHTM
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm