  • C1206N221K1GPC
C1206N221K1GPC
advertisement
Manufacturer No:
C1206N221K1GPC
HK JDW NO:
417-C1206N221K1GPC
Description:
C(SIZE)N 220pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206N221K1GPC
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.3mm
  • Length
    3.2mm