  • C1206N333K5XSC
C1206N333K5XSC
advertisement
Manufacturer No:
C1206N333K5XSC
HK JDW NO:
417-C1206N333K5XSC
Description:
33nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206N333K5XSC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.3mm