  • C1206N680K1GPH
C1206N680K1GPH
advertisement
Manufacturer No:
C1206N680K1GPH
HK JDW NO:
417-C1206N680K1GPH
Description:
68pF Ceramic Capacitor 10% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206N680K1GPH
    1206
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.3mm
  • Length
    3.2mm