  • C1206S472K5RAC7800
C1206S472K5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206S472K5RAC7800
HK JDW NO:
417-C1206S472K5RAC7800
Description:
SMD Comm X7R FE 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Floating Electrode Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5387
Step5Bar-code shipping tag
C1206S472K5RAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R FE
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Floating Electrode
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm