  • C1206X104K5RECAUTO
C1206X104K5RECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206X104K5RECAUTO
HK JDW NO:
417-C1206X104K5RECAUTO
Description:
ESD SMD Auto X7R 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1619
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1206X104K5RECAUTO
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm