  • C1206X153MMRECAUTO7210
C1206X153MMRECAUTO7210
advertisement
Manufacturer No:
C1206X153MMRECAUTO7210
HK JDW NO:
417-C1206X153MMRECAUTO7210
Description:
ESD SMD Auto X7R 0.015μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X153MMRECAUTO7210
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm