  • C1206X182G3HACAUTO
C1206X182G3HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206X182G3HACAUTO
HK JDW NO:
417-C1206X182G3HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C Flex 1800pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X182G3HACAUTO
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C Flex
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm