  • C1206X333J5GECAUTO
C1206X333J5GECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206X333J5GECAUTO
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1206X333J5GECAUTO
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto C0G 0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X333J5GECAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm