  • C1206X472MMGECAUTO
C1206X472MMGECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1206X472MMGECAUTO
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1206X472MMGECAUTO
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto C0G 4700pF 63V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X472MMGECAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm