  • C1206X474K5REC7800
C1206X474K5REC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206X474K5REC7800
HK JDW NO:
417-C1206X474K5REC7800
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Comm X7R 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X474K5REC7800
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Thickness (Max)
    0.073 1.85mm