  • C1206X823M8JAC7800
C1206X823M8JAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1206X823M8JAC7800
HK JDW NO:
417-C1206X823M8JAC7800
Description:
SMD Comm U2J Flex 0.082μF 10V Ceramic Capacitor ±20% U2J 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206X823M8JAC7800
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.082μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm