  • C1210C183J5RAC7800
C1210C183J5RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210C183J5RAC7800
HK JDW NO:
417-C1210C183J5RAC7800
Description:
SMD Comm X7R 0.018μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 16481
Step5Bar-code shipping tag
C1210C183J5RAC7800
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Height
    780μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm