  • C1210C226M3R2CAUTO
C1210C226M3R2CAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210C226M3R2CAUTO
HK JDW NO:
417-C1210C226M3R2CAUTO
Package:
Stacked SMD, 2 J-Lead
Datasheet:
Description:
KPS SMD Auto X7R 22μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.138Lx0.102W 3.50mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Stacked) Surface Mount, MLCC Stacked SMD, 2 J-Lead
Quantity:
In Stock : 7724
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210C226M3R2CAUTO
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1210
  • Lead Style
    J-Lead
  • Height
    6.15mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.6mm
  • Thickness (Max)
    0.248 6.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Stacked SMD, 2 J-Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    KPS SMD Auto X7R
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.102W 3.50mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±20%