  • C1210C333JBGACAUTO
C1210C333JBGACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210C333JBGACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210C333JBGACAUTO
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto C0G HV 0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 72609
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210C333JBGACAUTO
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto C0G HV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm