  • C1210C333KDRACAUTO
C1210C333KDRACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210C333KDRACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210C333KDRACAUTO
Description:
SMD Auto X7R HV 0.033μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 4472
Step5Bar-code shipping tag
C1210C333KDRACAUTO
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto X7R HV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.55mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm