  • C1210C474M5UACTU
C1210C474M5UACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C474M5UACTU
HK JDW NO:
417-C1210C474M5UACTU
Description:
470nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 12420
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210C474M5UACTU
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    950μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness
    1.0414mm