  • C1210C562JBGACTU
C1210C562JBGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C562JBGACTU
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1210C562JBGACTU
Package:
Datasheet:
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
C1210C562JBGACTU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    41 Weeks
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    15.989131mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm