  • C1210C683K2RAC7800
C1210C683K2RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210C683K2RAC7800
HK JDW NO:
417-C1210C683K2RAC7800
Package:
1210
Datasheet:
Description:
68nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
C1210C683K2RAC7800
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    900μm
  • Length
    3.2mm