  • C1210C684K5NACTU
C1210C684K5NACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210C684K5NACTU
HK JDW NO:
417-C1210C684K5NACTU
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X8L HT150C 0.68μF Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210C684K5NACTU
  • Factory Lead Time
    51 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SMD Comm X8L HT150C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X8L
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm