  • C1210F105K3RAC7800
C1210F105K3RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210F105K3RAC7800
HK JDW NO:
417-C1210F105K3RAC7800
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R FO 1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 5257
Step5Bar-code shipping tag
C1210F105K3RAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R FO
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm