  • C1210H104J5GAFT050
C1210H104J5GAFT050
advertisement
Manufacturer No:
C1210H104J5GAFT050
HK JDW NO:
417-C1210H104J5GAFT050
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
SMD Indust C0G HT200C 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~200°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210H104J5GAFT050
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Indust C0G HT200C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Downhole
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm