  • C1210N683K5XSC
C1210N683K5XSC
advertisement
Manufacturer No:
C1210N683K5XSC
HK JDW NO:
417-C1210N683K5XSC
Package:
1210
Datasheet:
Description:
C(SIZE)N 68nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
C1210N683K5XSC
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68nF
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    10%