  • C1210S333K2RACTU
C1210S333K2RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210S333K2RACTU
HK JDW NO:
417-C1210S333K2RACTU
Datasheet:
C1210S333K2RACTU
Description:
SMD Comm X7R FE 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Floating Electrode Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210S333K2RACTU
  • Factory Lead Time
    43 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R FE
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Floating Electrode
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.4892mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm