  • C1210X104KCRAC7800
C1210X104KCRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210X104KCRAC7800
HK JDW NO:
417-C1210X104KCRAC7800
Description:
SMD Comm X7R HV Flex 0.1μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 3720
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1210X104KCRAC7800
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    SMD Comm X7R HV Flex
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.091 2.30mm