  • C1210X183J5JACAUTO
C1210X183J5JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210X183J5JACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210X183J5JACAUTO
Description:
SMD Auto U2J Flex 0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210X183J5JACAUTO
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.018μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm