  • C1210X184F3JAC7800
C1210X184F3JAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1210X184F3JAC7800
HK JDW NO:
417-C1210X184F3JAC7800
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm U2J Flex 0.18μF 25V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210X184F3JAC7800
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.18μF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm