  • C1210X222JDGACTU
C1210X222JDGACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1210X222JDGACTU
HK JDW NO:
417-C1210X222JDGACTU
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
C1210X222JDGACTU
Description:
SMD Comm C0G HV Flex 2200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210X222JDGACTU
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2013
  • Series
    SMD Comm C0G HV Flex
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm