  • C1210X471J8HACAUTO
C1210X471J8HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210X471J8HACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210X471J8HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C Flex 470pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210X471J8HACAUTO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm