  • C1210X560K4HACAUTO
C1210X560K4HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1210X560K4HACAUTO
HK JDW NO:
417-C1210X560K4HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C Flex 56pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1210X560K4HACAUTO
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.130Lx0.102W 3.30mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Thickness (Max)
    0.039 0.98mm