  • C1608C0G1H150J
C1608C0G1H150J
advertisement
Manufacturer No:
C1608C0G1H150J
HK JDW NO:
769-C1608C0G1H150J
Package:
Datasheet:
C1608C0G1H150J
Description:
Cap Ceramic 15pF 50V C0G 5% SMD 0603 125C Paper T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C1608C0G1H150J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Length
    1.6mm