  • C1805C103M5RAC7025
C1805C103M5RAC7025
advertisement
Manufacturer No:
C1805C103M5RAC7025
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1805C103M5RAC7025
Package:
1805
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 20% 1805
Step5Bar-code shipping tag
C1805C103M5RAC7025
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1805
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm