  • C1812C104G5GACTU
C1812C104G5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1812C104G5GACTU
HK JDW NO:
417-C1812C104G5GACTU
Description:
100nF Ceramic Capacitor 2%
Step5Bar-code shipping tag
C1812C104G5GACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    26.988746mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2013
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm