  • C1812C184KARAC7800
C1812C184KARAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C184KARAC7800
HK JDW NO:
417-C1812C184KARAC7800
Description:
SMD Comm X7R 0.18μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1812C184KARAC7800
  • Factory Lead Time
    44 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    0.18μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Thickness (Max)
    0.065 1.65mm