  • C1812C223KDRALTU
C1812C223KDRALTU
advertisement
Manufacturer No:
C1812C223KDRALTU
HK JDW NO:
417-C1812C223KDRALTU
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R HV 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1812C223KDRALTU
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    SMD Comm X7R HV
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%