  • C1812C394F4JACAUTO
C1812C394F4JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1812C394F4JACAUTO
HK JDW NO:
417-C1812C394F4JACAUTO
Description:
SMD Auto U2J 0.39μF 16V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1812C394F4JACAUTO
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.39μF
  • Thickness (Max)
    0.061 1.55mm