  • C1812C473JAGAC7800
C1812C473JAGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C473JAGAC7800
HK JDW NO:
417-C1812C473JAGAC7800
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
SMD Comm C0G 0.047μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 12950
Step5Bar-code shipping tag
C1812C473JAGAC7800
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm