  • C1812C473JAGACAUTO
C1812C473JAGACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1812C473JAGACAUTO
HK JDW NO:
417-C1812C473JAGACAUTO
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto C0G 0.047μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 12201
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1812C473JAGACAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm