  • C1812C474MARACTU
C1812C474MARACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1812C474MARACTU
HK JDW NO:
417-C1812C474MARACTU
Description:
SMD Comm X7R Tip-Ring 0.47μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 346
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1812C474MARACTU
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R Tip-Ring
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    2.3mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    250V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.073 1.85mm
  • Thickness
    1.8542mm