  • C1812C562J2GAC7800
C1812C562J2GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C562J2GAC7800
HK JDW NO:
417-C1812C562J2GAC7800
Package:
1812
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 5% 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812C562J2GAC7800
  • Package / Case
    1812
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm