  • C1812N103F5GSL
C1812N103F5GSL
advertisement
Manufacturer No:
C1812N103F5GSL
HK JDW NO:
417-C1812N103F5GSL
Package:
1812
Datasheet:
Description:
C(SIZE)N 10nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
C1812N103F5GSL
  • Package / Case
    1812
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    C(SIZE)N
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    3.2mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Length
    4.5mm
  • Height
    1.5mm