  • C1812X473JBGACAUTO
C1812X473JBGACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1812X473JBGACAUTO
HK JDW NO:
417-C1812X473JBGACAUTO
Description:
SMD Auto C0G HV Flex 0.047μF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 167
Step5Bar-code shipping tag
C1812X473JBGACAUTO
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto C0G HV Flex
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm