  • C1812X473KCRAC7800
C1812X473KCRAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812X473KCRAC7800
HK JDW NO:
417-C1812X473KCRAC7800
Description:
SMD Comm X7R HV Flex 0.047μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1276
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C1812X473KCRAC7800
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R HV Flex
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Thickness (Max)
    0.061 1.55mm
  • Thickness
    1.5494mm