  • C1825C154K5RACTU
C1825C154K5RACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1825C154K5RACTU
HK JDW NO:
417-C1825C154K5RACTU
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1825C154K5RACTU
    Select All
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Depth
    6.4mm
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.1mm
  • Width
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm