  • C1825C183F1GAC7800
C1825C183F1GAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1825C183F1GAC7800
HK JDW NO:
417-C1825C183F1GAC7800
Description:
18nF Ceramic Capacitor 1% 1825
Step5Bar-code shipping tag
C1825C183F1GAC7800
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.4mm
  • Length
    4.5mm